UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Bądź Odkrywcą Pamięci > Materiały edukacyjne
Odkryj tajemnice archiwum

Archiwum jest instytucja powołaną do gromadzenia, zabezpieczenia, opracowywania i udostępniania materiałów archiwalnych, czyli wszystkich rodzajów akt, dokumentów, oraz pism prywatnych, które nie mają już bieżącej wartości ale zasługują na zachowanie, ponieważ posiadają wartość historyczną, informują  nas o przeszłej działalności państwa, jego organów i urzędów, stosunkach z innymi państwami, rozwoju nauki, kultury i innych dziedzin życia społecznego.

Z materiałów przechowywanych w archiwum ma prawo korzystać każdy obywatel. Jednakże przed otrzymaniem zgromadzonych w archiwum dokumentów, należy dopełnić kilku formalności, a przede wszystkim opanować terminologie archiwalną, bez której trudno poszukiwać jakichkolwiek danych.


Podstawowe pojęcia archiwalne
Pomoce archiwalne
Zasady udostępniania akt
Wymiana informacji archiwalnej
Sieć archiwów w Polsce

 

 Jak czytać stare fotografie, Nagraj Historię Mówioną, Historia i rozwój pisma - scenariusz lekcji, Cmentarz jako tekst kultury, Odkryj tajemnice archiwum, Poznaj dziedzictwo kulturowe wsi, Opracuj biogram, Język chachłacki, Jak zostać bajarzem, Zostań genealogiem własnej rodziny,

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: