UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Kultura w Lublinie > Architektura i urbanistyka Lublina > Architektura i urbanistyka Lublina - Zabytki > Świątynie rzymskokatolickie w Lublinie
Kościół pobernardyński pw. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie

Kościół pw. Nawrócenia Św. Pawła i klasztor oo. bernardynów w Lublinie

 
Kościół i klasztor bernardynów w Lublinie został zlokalizowany przy dawnym średniowiecznym trakcie krakowskim, ponad zboczem doliny Bystrzycy. Pierwotne zabudowania drewniane powstały bezpośrednio po przybyciu bernardynów do Lublina w 1459 roku.

 
Kościół znajduje się w dawnym zespole klasztornym bernardynów, położonym w śródmieściu Lublina, na południe od Placu Wolności przy ulicy Dolnej Panny Marii 4.

Obecnie kościół pełni funkcje sakralne, jako świątynia parafialna. Dawny klasztor jest obecnie plebanią i domem parafialnym. Sanktuarium św. Antoniego - patrona Lublina.
 
 

Domek bernardyński w Lublinie (nieistniejący)
Tzw. domek bernardyński znajdował się po południowej stronie lubelskiego klasztoru bernardynów, na krawędzi zbocza, opadającego ku dolinie Bystrzycy.

 

 Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie, Archikatedra lubelska, Kościół św. Agnieszki i klasztor augustianów w Lublinie, Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie, Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów w Lublinie, Kościół pw. śś. Piotra i Pawła w Lublinie, Kościół Św. Jozafata, dawna cerkiew grecka, Kościół św. Eliasza Proroka w Lublinie, Kościół parafialny św. Teresy w Lublinie, Kaplica na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie, Kościół parafialny św. Michała Archanioła w Lublinie, Kościół Trynitarzy w Lublinie (nieistniejący), Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, Kościół pw. Św. Krzyża w Lublinie (Kościół Akademicki KUL), Kościół i klasztor wizytek w Lublinie (ob. Centrum Kultury), Kościół pw. św. Piotra w Lublinie, Kościół pobernardyński pw. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie, Kościół farny pw. Św. Michała w Lublinie, Kościół pw. św. Kazimierza w Lublinie (nieistniejący),

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: