UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Biografie > Leksykon biograficzny Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" > Mirosław Derecki
"Na studenckim szlaku? - Mirosław Derecki

Mirosław Derecki, Na studenckim szlaku,  Wydawnictwo UMCS, Lublin 1995.
?Na studenckim szlaku? to książka wspomnieniowa, dedykowana ?Koleżankom i Kolegom z tamtych lat?. Opowiada historię ludzi próbujących żyć normalnie w trudnej rzeczywistości powojennej. Książka napisana z humorem i sentymentem, pisana z perspektywy czasu, porywa czytelnika w barwny studencki świat przełomu lat ?40 i ?50 prezentując jego bohaterów- tak studentów jak i profesorów, charakteryzując poszczególne uczelnie i ich wydziały oraz zapoznając z całą topografią ?miasteczka akademickiego? jakim był wówczas cały Lublin? 

 

 Biografia - Mirosław Derecki, Bibliografia - Mirosław Derecki, O reportażach Mirosława Dereckiego, Wspomnienia o Mirosławie Dereckim, "Na studenckim szlaku? - Mirosław Derecki, ?Mój Kazimierz? - Mirosław Derecki, ?Na ścieżkach polskich komandosów? - Mirosław Derecki, ?Tropem Majora Hubala? - Mirosław Derecki, ?Weekend wspomnień? - Mirosław Derecki, "Lubelskie lata Edwarda Stachury" - Mirosław Derecki,

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: