UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Więcej informacji znajdziesz tutaj.
TEATRNN.PL              Zapraszamy na nową stronę Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" pod adresem: teatrnn.pl!   
TNN.PL > Pamięć Miejsca  > Historia Lublina i Lubelszczyzny > Lublin 1939 - 1944 > 70 rocznica wojny obronnej w 1939 roku
Życie kulturalne w Lublinie w przeddzień II wojny światowej

Uczestnicy "Dni Lublina i Lubelszczyzny", które odbyły się w 1939 roku. Pośród uczestników, oprócz Józefa Czechowicza: Franciszka Arnsztajnowa, Wacław Gralewski.Uczestnicy "Dni Lublina i Lubelszczyzny", które odbyły się w 1939 roku. Pośród uczestników Józef Czechowicz, Franciszka Arnsztajnowa, Wacław Gralewski.
Będzie urodzaj w Lubelszczyźnie - głosił nagłówek jednej z lubelskich gazet w czerwcu 1939 roku. Stan zasiewów tamtego lata był dobry. Także życie kulturalne od pierwszych dni czerwca zapowiadało się obficie?
 

 

 

 Franciszek Kleeberg, Bitwa pod Kockiem, Odyseja SGO "Polesie", Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, Armia Czerwona na Lubelszczyźnie, Lublin w przededniu wojny. Przygotowania do obrony, Bombardowania Lublina we wrześniu 1939 roku, Wrzesień '39 w lubelskiej prasie i relacjach świadków, Obrona Lublina 16-18 września 1939, Życie kulturalne w Lublinie w przeddzień II wojny światowej, Wkroczenie Sowietów do Polski 17 września 1939 roku, Wojna obronna w 1939 roku, Materiały multimedialne - wojna obronna 1939, Wojna obronna 1939 - bibliografia,

-->

Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione
1997 - ; Wszystkie prawa zastrzeżone; Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, ul Grodzka 21, 20-112 Lublin

powered by prot hosting serwery

Wspłpraca: